Kontakt

E-mail:         info@platnobalky.cz

Facebook:   @PlatnobalkyodReptalky  

Instagram:  #platnobalky

 Jak Reptalka k Plátnobalkám přišla..

K nápadu začít s Plátnobalkami mě asi nejvíce vedla (kromě kamarádky Marti, která mi v Austrálii voskované ubrousky poprvé ukázala) má láska k přírodě. Celé své dětství a dospívání jsem žila na Valašsku a z okna mého dětského pokoje jsem viděla na kopce, lesy a pasoucí se krávy:). I díky tomu si stále uvědomuji, jak je příroda úžasná, co vše nám dává a že si od nás zaslouží hýčkat mnohem více, než je tomu teď.

Nejsem žádná lesní žínka a sama často využívám moderní technologie, spoustu zrychlovačů a usnadňovačů našeho současného úžasného světa. Přesto věřím, že je určitě několik jednoduchých kroků, které může udělat každý z nás, aby naši zemi neničil a naopak přispěl k její prosperitě do budoucna. Jsem matkou a chtěla bych pro své dítě a celé budoucí generace podobně kouzelný svět, který máme kolem sebe nyní. A kdybych mohla být hodně neskromná, chtěla bych ten svět méně znečištěný, než ho vnímám teď.

Věřím, že nikdy není pozdě. Na nic. Já sama jsem se o svých 30.narozeninách rozhodla, že už musím sundat růžové brýle a svou sladkou nevědomost tak trochu podráždit fakty o tom, co vše je možné dělat lépe a více v souladu s přírodou. Mimo třídění odpadu, které jsme vyladili o kompostování a krmení sousedovic slepic, jsem začala s látkovými plenami u svého syna, ekologickou drogérií, kosmetikou i intimní hygienou. Denně se snažím co nejvíce vyhýbat zbytečné chemii a plastům. Díky tomu jsem natrefila právě na voskované ubrousky, které spatřily světlo světa už v dávné historii a mě samotnou dokáží okouzlit ještě dnes.

Pokud máte chuť začít žít trochu více odpovědně k zemi, po které kráčíte, budu ráda, když Vás v tom pro začátek provedou třeba právě mé Plátnobalky.

Těším se na společnou cestu.

Vaše Reptalka=o)