O nás

Jak Reptalka k Plátnobalkám přišla..

K nápadu začít s Plátnobalkami mě asi nejvíce vedla (kromě kamarádky Marti, která mi v Austrálii voskované ubrousky poprvé ukázala) má láska k přírodě. Celé své dětství a dospívání jsem žila na Valašsku a z okna mého dětského pokoje jsem viděla na kopce, lesy a pasoucí se krávy:). I díky tomu si stále uvědomuji, jak je příroda úžasná, co vše nám dává a že si od nás zaslouží hýčkat mnohem více, než je tomu teď.

 

Nejsem žádná lesní žínka a sama často využívám moderní technologie, spoustu zrychlovačů a usnadňovačů našeho současného úžasného světa. Přesto věřím, že je určitě několik jednoduchých kroků, které může udělat každý z nás, aby naši zemi neničil a naopak přispěl k její prosperitě do budoucna. Jsem matkou a chtěla bych pro své dítě a celé budoucí generace podobně kouzelný svět, který máme kolem sebe nyní. A kdybych mohla být hodně neskromná, chtěla bych ten svět méně znečištěný, než ho vnímám teď.

Věřím, že nikdy není pozdě. Na nic. Já sama jsem se o svých 30.narozeninách rozhodla, že už musím sundat růžové brýle a svou sladkou nevědomost tak trochu podráždit fakty o tom, co vše je možné dělat lépe a více v souladu s přírodou. Mimo třídění odpadu, které jsme vyladili o kompostování a krmení sousedovic slepic, jsem začala s látkovými plenami u svého syna, ekologickou drogérií, kosmetikou i intimní hygienou. Denně se snažím co nejvíce vyhýbat zbytečné chemii a plastům. Díky tomu jsem natrefila právě na voskované ubrousky, které spatřily světlo světa už v dávné historii a mě samotnou dokáží okouzlit ještě dnes.

Pokud máte chuť začít žít trochu více odpovědně k zemi, po které kráčíte, budu ráda, když Vás v tom pro začátek provedou třeba právě mé Plátnobalky.

Těším se na společnou cestu.

Vaše Reptalka=o)

 

Co byste o Plátnobalkách měli vědět

Plátnobalky jsou mé hrdinky, které vzešly z přírodních materiálů, aby bojovaly proti zbytečným plastům a opakovaně chránily suroviny před vnějšími vlivy.

Jsou vlastnoručně vyrobeny jednou ureptanou maminou ze 100% BIO bavlněného plátna (bílého nebo ekologicky potištěného) zalitého úžasnou směsí vosku od českých včel, bio jojobového oleje a pryskyřice.

Veškeré použité suroviny a dodavatele jsem prověřila já i Státní zdravotní ústav, díky nimž jsou Plátnobalky certifikovány pro styk s potravinami.

 

K JAKÉMU ÚČELU JSOU PLÁTNOBALKY VHODNÉ?

Dá se říct, že tyto voskované ubrousky z velké části zastoupí vlastnosti jednorázových ubrousků, alobalu(aluminiové folie), potravinové plastové fólie a jednorázových igelitových i papírových sáčků. Plátnobalky tedy můžete používat k:
- Balení jakýchkoliv druhů potravin (chleba, pečivo, sýry, ovoce a jiné). Super je také zabalit zbytek cibule, půlku jablíčka, nebo naříznutý meloun. Ovoce tak déle vydrží čerstvé.
- Balení svačin do práce, do školy, nebo na cestu kolem světa.)
- Přikrývání talířů, plechů a jiných nádob z důvodu zabránění šíření zápachu, proti okorání, osychání, nebo jako ochrana proti hmyzu.
- Balení různých předmětů na cestu proti ušpinění či podření - (kartáček, tuhé mýdlo, dudlík, lžička, příbor nebo třeba štětce na šminky). 

- Můžete z nich vytvářet misky, kapsy či kornoutky vhodné na servírování různých pochutin.
- Pokud do nich vložíte vlhký hadřík nebo ubrousek, je vhodné v nich převážet řezané květiny, aniž by uvadly a voda zůstane tam, kde má - u stonku.

 
 

Záznamy nebyly nalezeny...